FAQ

Poznaj lepiej VCM – Verseo Campaign Manager – kompleksową platformę do zarządzania i optymalizacji kampanii online. To pierwsza tego typu platforma w Polsce oraz w Europie Środkowej i Wschodniej.

Odwiedź bloga Verseo i dowiedz się więcej:

Wolisz oglądać niż czytać? Poznaj VCM na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=bfokvw9cd8g&feature=youtu.be

Dla kogo przeznaczona jest usługa VCM?

Dla każdej firmy, która już promuje się w Internecie lub planuje promocję, niezależnie od jej wielkości, obszaru działania, ilości pracowników itp.

Kampanie reklamowe jakiej wielkości obsługuje VCM?

Każdej wielkości – zaprojektowaliśmy i przygotowaliśmy VCM z myślą o kampaniach liczących zarówno 5 słów kluczowych, jak i tych na ponad 1 000 000 haseł.

Jakie kanały reklamowe obsługuje VCM?

VCM obsługuje m.in. kanały: Google AdWords (wszystkie kategorie), Google Merchant Center, Google Display Network, Facebook, YouTube, Bing, Yandex. Jeśli chcesz wiedzieć czy VCM sprawdzi się przy innym kanale niż wymienione – skontaktuj się z nami TUTAJ

Czy VCM sprawdzi się tylko przy kampaniach reklamowych kierowanych na Polskę?

VCM powstał z myślą o kampaniach prowadzonych na całym świecie, a nie tylko w Polsce. Z VCM podbijesz każdy 🙂

Czy każdą kampanię można podpiąć pod VCM?

Każdą kampanię można przebudować tak, by mogła sprawnie współpracować z VCM. Ewentualna przebudowa jest bardzo ważna! Podłączenie technologii VCM do źle przygotowanej kampanii może przynieść odwrotne efekty od pożądanych.

Jak mogę sprawdzić czy moja kampania nadaje się do podpięcia pod VCM?

Przed podłączeniem konta przeprowadzamy darmowy audyt i oceniamy możliwość podłączenia kampanii do VCM. W zależności od wyniku audytu podpinamy od razu kampanię do VCM lub sugerujemy wprowadzenie niezbędnych zmian przed podpięciem do VCM-u.

Czy VCM zastępuje specjalistę od SEM?

VCM w znaczący sposób wspiera pracę specjalisty, lecz go nie zastępuje. Dlatego każdy klient korzystający z platformy VCM otrzymuje dedykowanego opiekuna, który zapewnia kompleksową opiekę i przygotuje kampanię z dostosowaniem najlepszej strategii dla danego biznesu.

Po jakim czasie można dostrzec korzyści z podłączenia kampanii do VCM?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi – wszystko zależy od rodzaju kampanii i ilości danych. Efekty mogą być widoczne z dnia na dzień lub dopiero po 1-2 miesiącach. Jasno stawiamy sprawę: VCM to nie jest rozwiązanie dla krótkodystansowców i niecierpliwych. Dlatego nie zgodzimy się na podłączanie kampanii do VCM tylko na kilka dni czy na 1 miesiąc- to po prostu nie ma sensu i nie przynosi spodziewanych korzyści.

Skąd będę wiedzieć jakie efekty przyniosło podłączenie do VCM mojej kampanii?

W ramach platformy VCM klient otrzymuje regularne raporty zawierające kluczowe dane o kampanii z wyróżnieniem poszczególnych kanałów.

Czy muszę posiadać jakieś dodatkowe Integracje?

Nie, Platforma VCM jest w pełni zintegrowana z systemem Google AdWords, Bing czy Facebook. Możemy z nią zintegrować dowolny kanał, jeśli jest taka możliwość. Platforma obsługuje wszystkie typy kampanii Google AdWords jak Wyszukiwarki, DSA, Kampania z listą Produktów czy sieć GDN Google.

Czy kampania z wykorzystaniem VCM jest droższa od standardowej?

Nie, w wielu kampaniach technologia VCM jest wliczona w cenę, a przypadku dużych projektów koszt wykorzystania technologii VCM jest ustalany indywidualnie i waha się w przedziale od 2% do 6% od zarządzanego budżetu.

Korzystam z DoubleClick Search obecnie, czy VCM jest lepszy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, wszystko zależy od rodzaju kampanii i targetowania. W niektórych kampaniach jedna technologia może się lepiej sprawdzić w innych gorzej. VCM na pewno charakteryzuje się wyższym stopniem automatyzacji prowadzenia kampanii. W Verseo można korzystać z dwóch technologii i wybrać najlepszą.

Czy Google akceptuje korzystanie z tego typu platform w optymalizacji kampanii Google AdWords?

Tak, Verseo stworzyło platformę VCM przy pełnym wsparciu i akceptacji Google, które bardzo popiera takie działania i zachęca do nich.

Kanały dotarcia

Rozpocznijmy współpracę

Dowiedz się więcej o VCM

Copyright © 2018

Verseo - Agencja interaktywna Poznań, ul. Grunwaldzka 515b, 62-064 Plewiska

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Więcej informacji.